Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michael není rád, že se opět setkává s otcem, protože se mu vrací hrozné vzpomínky z dětství. Michael byl jako malý chlapec týrán nevlastním otcem a byl často zavřený v tmavém pokoji. Dojde k hádce a Linc se snaží přijít na to, jestli všechno způsobil Aldo. Z dalšího výletu do Michaelova dětství se dozvíme, že Aldo zabil parchanta, který Michaela týral, Aldo vešel do Michaelova pokoje a dostal ho ven. Mezitím Mahone prozkoumává opuštěnou chatku a zjišťuje, že ještě není vše ztraceno. Poté, co se Michael trochu uklidní, začne si to s ním probírat, trvalo šest měsíců než ho Aldo osvobodil. Dostane se i opět na otázku, proč se na bratry otec Aldo vykašlal. Aldo si myslel, že celou dobu dělá dobrou věc a že své syny chrání, ale už dávno víme, jak špatná organizace Společnost je. Aldo si myslí, že se dá všechno ještě napravit, Michael řekne, že už se to nedá napravit. V tom se Aldo opět zmíní o kazetě, na které jsou choulostivé informace a Linc by mohl být svobodný. Tu kazetu má ale Sára, která o tom ani neví. Michael jí to musí říct, ale Sucre je nervózní a chce vypadnout pryč. Další dohady jsou přerušeny Mahonovým výpadem. Chlapci jsou ve velkém problému. Aldo je kryje při útěku k autu. Povede se ukořistit auto a všichni odjíždějí pryč. Ale nedopadlo vše, jak mělo, Aldo je postřelen a těžce, jestli se nedostane do nemocnice, zemře. Další změna plánu. Vypadá to zle a objevení se v nemocnici je veliký risk. Mahone samozřejmě nelení a snaží se je rychle dohnat. Vyruší ho telefon a v nemocnici v Novém Mexiku se od zraněného chlápka, který před tím prozradil Michaelovi lokaci letadla, může dozvědět informace o Michaelově cílu cesty. Ten chce ale něco na oplátku. Mahone je jím unaven a tak poněkud drastickou metodou cíl cesty získá. Ihned tam posílá všechny hlídky, co má, chce letado za každou cenu sestřelit.

Vrátíme se k chlapcům a zjistíme, že cesta do nemocnice dopadla špatně. Aldo zemřel a bratři se s ním loučí u rychle vykopaného hrobu. Dojde i na krátké zamyšlení, Sucre jim ale musí připomenout, že musí pokračovat v cestě. Letadlo už čeká a dojde k dalšímu velkému rozhodnutí. Linc a Michael zůstávají. Sucre letí sám. Michael prohlásí rozhodující větu: "Dnešek je den, kdy přestáváme utíkat." Při cestě autem bratři zahlédnou stíhačky a nejen to, blíží se k nim Alex. Pokračují v hledání signálu ke kontaktování Sáry a narazí na rádiovou stanici. Náhle dojde k velké nehodě. Mahone narazí ve velké rychlosti do bratrů, zrovna, když se podařilo zkontaktovat Sáru. Naštěstí jsou naživu, ale na jak dlouho?

2x12 Sára se topí v koupelně a Kellerman se chystá na poslední zařizování, než zmizí. Vyruší ho člověk, který mu řekne, že si lidé stěžují na hluk. Muž je trošku nesvůj a příjde mu Kellerman nějaký divný. Sáře se podaří vyndat pusou špunt a zachrání se. Kellerman se konečně zbaví nepříjemného narušitele, ale v tom už ale je Sára pryč z vany a s připravenou rozžhavenou žehličkou čeká na něho. Paul se avšak nevzdává, Sára si vezme své věci a vyskočí z okna. Zraní se, ale je na svobodě. Paul je ve velkém problému. Musí ji najít, pokouší se obvolat nemocnice, po Sáře žádné stopy. K tomu je ještě zraněn po náhlém útoku žehličkou. Ozve se Kim a Paul mu zalže, že je Sára mrtvá. Kim chce ale důkaz. Paul musí říct pravdu. Snaží se zkontaktovat prezidentku, ale pro ni už neexistuje. Je čas, aby si Paul uvědomil, že stojí na špatné straně. Kim už se stará o smazání všech věcí, na kterých je Paul a je z něho nikdo.

2x12 V Kansasu se potírá Bellick s pořádným problémem. Je vyslýchán kvůli Gearymu. Bellick řekne, že zde hledal společně s Gearym jednoho z Fox Riverské osmičky - T-Baga. Při jeho hledání se ale rozdělili a nakonec to Brad navleče na to, že se Geary s T-Bagem nakonec sešel a postaral se o něho on. Zase taková lež to není. Bellick tedy pomáhá vyšetřovatelům ke stopám k Bagwellovi. Dostane se řeč na Bellickovo zranění, Bellick prozradí, že mu to udělal Geary a zahraje dojemnou scénu. Vyšetřovatelka dostane do rukou účet z hotelu, kde pobýval Geary, a je z jeho kreditní karty. Bellick je čím dál tím víc pro všechny podezřelejší. Všechno nasvědčuje tomu, že se o jeho smrt postaral on. Ještě obdrží výhružný telefonát a Brad je v pěkné polízanici. Okamžitě je obviněn z vraždy a čeká ho vězení.

Po delší době se podívám, jak se má C-Note. Skrývá se se svou rodinou v místě Harvey, v severní Dakotě, kde u jezera vypráví své dceři pohádku. Je jisté, že tato idylka nebude mít dlouhé trvání. Při grilování se Dede svěří s bolestmi břicha a z Casey vypadne, že potřebuje své léky a nutně. Musejí vyrazit do lékárny. Casey se toho ujme a při obstarávání léků si všimne prodavačka její fotky v novinách. Při čekání na drobné zavolá prodavačka policii. Casey vyjde ven a policie je na místě, ještě narychlo vhodí do koše léky a vzdává se policii.