Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je čas se rozejít, Michael a Linc opouštějí C-Notea, Sucreho a Abruzziho. Chlapci by měli razit do Utahu, ale Linc chce zachránit LJe - svého syna z téměř jistého uvěznění. Na Michaela a Linca už čeká připravený vůz, LJe navštíví samotný Mahone, který se ho snaží zlomit, ale nepodaří se mu to. Lincovi se podaří LJe zkontaktovat pomocí telefonu, kde si hraje Linc na zesnulého Nicka a řekne mu šifrovanou zprávu - "Na trojce si zvol pravého Otise". Michael a Linc si ještě musí obstarat několik věcí důležitých pro LJův útěk. Během nákupu se dostanou do problémů a přijdou o důležitou věc - o auto a hlavně o věci v něm. Michael a Linc jsou připraveni vyzvednout LJe, LJ přijde na zašifrovanou zprávu, jenomže přihlížející Mahone také. Ve výtahu se otevře horní poklop a v něm se objeví Mike a Linc. Mahone si rychle prohlédne Michaela a jen tak nenechá LJe odejít. Dopadne to špatně a Michael a Linc jsou nuceni opět utíkat. Linc je při úniku před policií postřelen a není sám, kdo to ví.

2x02 Ředitel Pope a jeho tým definitivně vypadávají ze hry. O věc se postará FBI. Vězeňská správa si promluví s Popem a Bellickem a některé věci vyjdou na povrch. Přichází svědčit starý známý Geary, který prozradí hodně věcí o úplatkářství, co se týče vězeňských prací. A jsou definitivně ze hry. Pope na to tolik nedoplatí, pouze snížený plat a projde zkušební lhůtou, zatímco Bellick je s okamžitou platností propuštěn. To si ale vezme k srdci Pope a je rozhodnut opustit práci sám. Bellick se vrací domů a poprvé si můžeme prohlédnout jeho matku, s kterou žije. Poté, co uslyší zprávu v televizi, se rozhodne neskončit a vykonat pomstu sám.

A jak je to asi s Tweenerem? Tweener trochu změnil image a snaží se být nenápadný, také se vrátil k lehké zlodějině. Tweener najde inzerát, že někdo hledá spolucestujícího do Utahu. Tweener se také vydává tímto směrem, díky inzerátu, který našel, se mu ozve dívka jménem Debra.

T-Bag se bez anastetik podrobil operaci ruky a povedlo se celkem dobře, za což se také T-Bag veterináři náležitě odvděčí. Také lehce změní image a s doktorovým autem se vydává směrem Utah.