Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro naše hrdiny už je to jen malý kousek do Utahu, dozví se, že je John Abruzzi mrtvý. Také si začínají uvědomovat, že už je nemají za mrtvé. Čas najít ranč "Double K", bohužel nejsou sami, kteří to vědí. Michael a Linc jsou konečně na místě, kdyby tak věděli, že kolem nich prochází Clyde May, chcete-li T-Bag. Ale nějak se nedaří najít místo, kde jsou Westmorelandovy peníze. Musí najít katastrální úřad a trošku se poohlédnout do minulosti, bude to riskantní a nakonec ještě bez výsledku. V Utahu už je docela mela, dorazil také Tweener a ten se vzápětí setkává s T-Bagem. Když se Michael a Lincoln vrací pryč z Městské správy bez toho, aby našli ranč, překvapí je T-Bag na ulici. Ten řekne, že plánek má Tweener. Tweener se při obstarávání lopaty dostane do problému, prodavač pozná jeho tvář a podá si ho. V tom se rozrazí dveře a příjde Michael, dojde mu to a na Tweenera se usměje štěstí. Teď se dozvíme pravdu, kdo má mapku, je to T-Bag, který je zavřený v kufru v autě. Má plán, prostuduje si mapku, zapamatuje a pak ji jako např. klíč od pout spapá. T-Bag je puštěn ven a ostatní se musí přizpůsobit tomu, co udělal. Už jsou 4 - Michael, Linc, Tweener, T-Bag a kdo nám chybí? Správně, C-Note, ale ten už je, co bys kamenem dohodil. Za chvíli budou opět spolu. A nejen to, Mahone přišel na to, co dělají všichni v Utahu. Michael, Linc a T-Bag dorazí na místo, kde by měly být zakopány peníze, dozví se, že se to tu trochu po těch letech změnilo, co teď?

V PB se objevuje také další nová postava a myslím, že o ní ještě hodně uslyšíme - pan Kim, který je nyní, dá se říct, nadřízeným Kellermana. Ten si je čím dál tím blíž k Sáře a pozve ji na buchtu. Sára dostává zprávu od Michaela v jedné jeho oblíbené věci - origami. Kellerman nakonec skončí u Sáry doma, kde najde i vzkaz pro Sáru. Sáru navštíví její otec a vyříkají si pár věcí.

2x05 V blízkosti Wyomingu se ve vlaku nachází C-Note a po probdělé noci se i Tweener s Debrou blíží k lokaci Utah. Jejich klid vyruší policista a Debra se dozvídá pravdu o klukovi, s kterým se vyspala. Vypadá to, že je zamilovaná, a tak neprozradí pravdu, naopak mu vzápětí hodně pomůže s útěkem. C-Note se dostane k informacím o ranči také - díky notebooku, který si půjčí ve vlaku. Dostane se ale do problémů kvůli neplatnému lístku a je nucen vyskočit z vlaku.

Mahone zatím zkoumá věci z Michaelova hard-disku, kde se podařilo obnovit už 60 % dat. Mahonemu je už také divné, proč se většina z nich blíží tak moc na západ a neopouštějí hranice, je otázkou času, než příjde na ukryté peníze. My se dozvíme, že Mahone potřebuje pro své lepší schopnosti "lék" jménem Midazolam.

Sucre se konečně dostal do Las Vegas, svatba už je za pár minut. Bohužel se neobjeví Maricruz, ale policie, Sucre musí opět utíkat.