Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z pohledné policistky se vyklube dcera paní domu. V kuchyni jí příjde, že je něco v nepořádku, a jde se podívat do 1. patra. Ozve se výkřik a nalézá matku v držení T-Baga a Michaela opodál, přicházejí ostatní na pomoc a Lincoln se jí zmocní. Řeší se, jak se dostat z nepříjemné situace, obyvatelky domu jsou svázané a tým se dohodne pokračovat v kopání. Michael vezme v úvahu, v jaké situaci se nacházejí a že už není cesty zpět. O hlídání se postará Sucre. Při kopání dojde k další hádce mezi C-Notem a T-Bagem, T-Bag má něco velkého za lubem. Linc si vzpomene také na Tweenera, který tankuje už zatraceně dlouho. Mezitím se z televize Linc dozví, že bude LJ propuštěn na svobodu. Rychle začíná jednat a chce odjet a zachránit svého syna. Linc se vydává na cestu, nastává čas loučení. Ale snad ne na dlouho, chlapci si dohodnou místo setkání v Bolshoi Booze. Policistka se snaží Sucreho přesvědčovat a podaří se jí s ním navázat konverzaci. Z její vysílačky se Sucre dozví, že Tweenera má FBI. V této chvíli se na chlapce usměje štěstí, objevují vysněný Westmorelandův poklad. Všichni už přemýšlí nad tím, jak s penězi naloží. Vyruší je akorát nezvaný host, Tweener to, jak už víme, nebyl. Sucre, ať už vlivem policistky, se rozhodne vzít věci do svých rukou.

V Illinois Sára a agent Kellerman dělají nákupy, ale Sára je nervózní z toho, co jí řekl otec. Kellerman se záhy dozví, že je Sára informovaná od guvernéra. Kellerman dostává další instrukce od Kima, aby se zaměřil na LJ-e. Sára přichází osobně za otcem, který je ve velkém problému, zřejmě do toho zasáhla Společnost, Bílý dům ruší jeho nominaci na post vice-prezidenta. V Arizoně, kde se nachází LJ, se postará Kellerman o to, aby byl propuštěn na svobodu. LJ je samozřejmě překvapen, že se dostal k propouštěcím papírům. Sára navštíví otcovu rezidenci a najde ho oběšeného ve své pracovně. Na místo dorazí policie a všechno nasvědčuje sebevraždě. Jediné, co zbylo Sáře po zesnulém otci, je zvláštní klíč. Kellerman bude mít další rozhovor s Kimem, ve kterém se dozvíme, že je na řadě Sára. Ta se vrátila domů a čeká ji tam nezvaná návštěva.

2x07Přepadený muž z obchodu zatím identifikoval Scofielda a Burrowse. Mahone má k tomu ve vazbě Tweenera a z něho se pokusí informace vytáhnout. Nejdříve se o to pokouší někdo jiný, ale když zjistí, že to nikam nevede, mahone se toho ujme sám, je to tvrdý chlap a použije své metody, musí z Tweenera dostat všechny informace. Svěří se mu i se svým tajemstvím - o Oscaru Shalesovi a o své závislosti na práškách. Také mu ukáže mrtvého doktora, který se postaral T-Bagovi o zraněnou ruku. Tweener se nakonec zlomí, vlivem dobré nabídky se rozhodne ukázat Mahoneovi cestu. Tweener je vlastně dobrý chlap a Mahone se dostal do pasti, ve skutečnosti ho Tweener zavedl za svou láskou Debrou. Mahone to dá jistě Davidovi pořádně sežrat. Mahone veze osobně Tweenera a vyhlédne si klidné místečko, už je jasné, co se chystá provést. Padne pár střel a David Apolskis, známý jako Tweener, padá k zemi mrtev.

Dostame se i k Haywirovi, který se chce vydat do vysněného Holandska díky malbě, kterou ukořistil v domě slepé paní, a obstarává si některé věci na cestu. Poté utíká pryč bez zaplacení pronásledován psem, který se nakonec stane jeho přítelem.