Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michael je odváděn strážci ze SONA. Generál Zavala ho zavádí do budovy a snaží se zjistit, kdo je za celým útěkem a koho byly ty vrtulníky. Michael ale mlčí, a tak je odveden do skleníku. Skleník je klec potáhlá igelitem mezi SONA a oplocením. Takže na ní neustále svítí slunce a je to jako jedna velká sauna.
Lincoln se vybavuje se Sofií, když k němu přijede Susan s gorilama a odváží ho pryč. Auto i s Lincolnem přijíždí k nějaké kůlně, kde drží LJ. Susan chce dát Lincolnovi další motivaci. Lincoln si na minutu povídá s LJem a poté zas musí odejít.
s03e09_1 Do vězení se také vrací Alex a hned zjišťuje od Whistlera, co se stalo a jaký je plán. Na Alexovi je znát jeho závislost na drogách. Bellick a T-Bag klábosí na dvoře, když se před nimi někdo poblije. Za Bellickem přijde jeden člen Sammyho party a chce, aby to uklidil. Ale Bellick se k tomu nemá a odstrkuje ho. Lechero s Whistlerem se snaží prokopat ve sklepě nějaký otvor, ale strop se jim rozpadá, a tak uznávají, že potřebují inženýra.

Za Michaelem přichází generál a znova se ho vyptává na okolnosti útěku. Michael mu říká, že od prvního okamžiku, co je v SONA, plánoval svůj útěk. Generál ho tak znovu odvádí do budovy k výslechu. Michael mu vypráví celý svůj příběh, o společnosti a o všem možném. Generál si tak ověří jeho verzi a zjistí, že je na tom něco pravdy. Chce ale jméno toho, koho měl Michael osvobodit. Michael mu ho tedy řekne. Generál si ihned nechává přivést Whistlera a vyslýchá ho. Ten ale všechno popírá. Poté ho ale generál posadí na speciální křeslo a Whistler to nevydrží. Příznává, že spolupracuje se Scofieldem, a poté i prozrazuje jméno ženy, která ho navštěvuje. Je to Gretchen Morgan. Neví ale, kde se nachází, a tak má Michael plán. Volá Lincolnovi, kde bude mít další schůzku se Susan B., a zjišťuje datum, místo i čas.

Sucre mezitím zjišťuje, že do vězení musí propašovat další balíček, za který mu už nebude zaplaceno. Nejdříve nesouhlasí, ale poté je mu vyhrožováno zbraní, a tak souhlasí.

s03e09_2T-Bag se vyptává Whistlera na jeho kamarádství s Lecherem a zjišťuje, že by Whistler potřeboval pomoc se Sammym. T-Bag nabízí dohodu, že když odstraní Sammyho, jede v tom s nimi. Whistler souhlasí. T-Bag tak jde za Alexem a nabízí mu svoji dohodu. Když vyzve na souboj Sammyho a zabije ho, tak mu bude dodávat drogy. Alexovi je sice hrozně, svíjí se v bolestech, ale s dohodou nesouhlasí.

Lincoln se mezitím setkává se Sucrem ve vestibulu hotelu a hádá se s ním. Všechno ale slyší nějaký týpek a ihned to volá Susan. Ta za chvíli přichází za Sucrem do baru a nabízí mu peníze za to, že bude dohlížet na Burrowse a podávat informace Susan. Sucre souhlasí. Později ale zjišťujeme, že Sucre celou hádku s Lincolnem nastražil právě na Susan, aby si myslela, že na něj bude Sucre donášet. Lincoln jde tak na smluvenou schůzku za Susan. Setkávají se v hotelu u baru, kam ale za chvilku doráží i generál se strážemi. Odvádí Susan na výslech. U výslechu Susan zapírá, a tak ji generál posazuje na křeslo a přetahuje přes hlavu igelit. Poté na její obličej lije vodu z hadice. Celý to má vyvolat dojem, že se topíte. Gretchen ale neprozradí nic. Generál si zavolá Jamese a Michaala, ten tak poprvé vidí ženu, která asi zabila Sáru. Hned jí vyhrožuje, že ji dostane. Gretchen prozrazuje, že je jenom chůva, která hlídá zajatého LJ. Ale nic víc. Generál tak jede s jedním policistou a Gretchen na místo, kde má být LJ. Tam ale není a Gretchen z pásku vytahuje ostrý předmět, zbaví se jednoho policisty, vezme mu zbraň a zastřelí doposud dobře vypadajícího generála.

s03e09_3Bellick nachází ve své cele kuřecí pařát a zjišťuje, že je vyzván na souboj s tím chlapem, který mu nařídil uklidit zvratky. Běží k Sammymu, ale ten souboj potvrzuje. Bellick se bojí, je celý vyděšený a jde do cely nějakého malíře. Tam trhá kus látky, namáčí je do nějakého ředitla a omotává si je kolem rukou. Do nosů si ještě dává vatu, aby nic necítil. Venku už na něj čekají. Bellick se bojí a hned od začátku dostává pěknou nakládačku. Když už to vypadá, že se na nic nezmůže, zaútočí na soupeře a dá mu ruce k obličeji a očím. Ředidlo mu způsobilo mírnou dezorientaci, a tak se Bellick dostává do výhody. Zasazuje mu pár ran a dobíjí ho k smrti. Poté se raduje jako vítěz z boxu.

Za Sammym přichází jeho šéf, který mu do vězení pašuje přes Sucreho záhadné balíčky. Říká mu, že je na čase, aby převzal vedení po Lecherovi a že se má podívat do posledního balíčku. Sammy se tak jde podívat, co se v něm skrývá, a nachází pistol.